לצלם את הנשיא פרס

דצמבר 28, 2012

לא מזמן הצטרפתי כמתנדב לארגון בשם יאלה- מנהיגים צעירים- לא עוד ארגון שלום ישראלי/פלסטיני, אלא תנועה יותר מציאותית ש(אני מאמין) עשויה להביא לשינוי אמיתי בסכסוך. מעבר לכך, עצם ההתנדבות נוסכת בי תקווה- מצרך נדיר בימי טרום הבחירות הנוכחיים.

יאלה קיימו לאחרונה כנס בשייקר (אם אתם לא מכירים בהחלט שווה להכיר-קונספט מאוד מעניין) ובמסגרתו הנשיא פרס היה אמור לברך את המשתתפים. על מנת לצלם אותו, נסעתי עם נמרוד בן זאב (עובד יאלה וצלם האייפון המוכשר מאחורי התמונות המצורפות) לירושלים למשכן הנשיא. אחרי שעברנו את האבטחה (שגורמת לאבטחה של אל על להיראות כמו כיף חיים) ליוו אותנו לבניין המרכזי, שם תתקיים ההקלטה. זה היה יום מדיה, אז הנשיא דילג מראיון לפגישה ואנחנו היינו צריכים לחכות עד שצוות אל ג'זירה יסיימו לראיין אותו.

IMG_0960

אודה ולא אבוש- זה היה קצת מאיים לצלם אחרי צוות צילום שבא מאובזר עד הראש: כמה מצלמות, מקרופונים, ריילים- מאוד מקצועי למראה. לשמחתי, גיליתי שציוד התאורה בו הם השתמשו (כמה קינו פלו- פנסים גדולים ורחבים ברמה גבוהה וקלים לשימוש) היו למעשה של בית הנשיא לטובת צוותי הצילום הבאים למקום. הקלה גדולה, בהתחשב בזה שכבר הרצתי בראש רעיונות לאיך לגרום לוידאו להיראות טוב תוך שימוש באורות החדר בלבד. ברגע שאל ג'זירה לקחו את כל הציוד המרשים שלהם מהחדר, הוכנסנו פנימה להתארגן.

IMG_0963

הפתעה נעימה נוספת הייתה שהצוות של בית הנשיא נתן לנו חופש כמעט מוחלט לעצב את החדר ולהזיז דברים כראות עינינו. היה חשוב לי לשמור על פריים יחסית נקי ולא עמוס מדי- אחרי הכל, מה שחשוב זה הנשיא ולא העניינים שסביבו. מצד שני, לא כ"כ אהבתי את הוילון ברקע ולא רציתי שיהיה מאוד דומיננטי. אלה היו ימי חנוכה, אז כללתי חלק מהחנוכייה ברקע וכמובן- את דגל המדינה (לאחר שוידאתי שהוא מעט לצד הנשיא ולא מבצבץ לו מהראש). בצד שמאל של הפריים שמנו אגרטל עם פרחים ועל השולחן הריק- כוס מים. כך איזנו את הפריים בין צד ימין לצד שמאל. קבעתי מפתח צמצם קטן (5.6) על מנת לשמור על עומק שדה נמוך יחסית, כך שהחפצים ברקע מעט יטשטשו ולא יהיו חדים כמו הנשיא. בדיעבד, אם הייתי יודע שהנשיא ישאר מאוד יציב וכמעט ולא יזיז את הראש בזמן שמדבר, הייתי קובע ל-4 ומטשטש את הרקע עוד יותר). לפעם הבאה…

IMG_0966

היה עליי להחליט לאיזה כיוון לכוון את הכסא עליו פרס ישב. מכיוון שדבריו עמדו להיות אישיים ומכוונים ישירות למשתתפי הכנס, החלטתי שהכסא יפנה למצלמה והנשיא ידבר ישירות אליה. נמרוד ישב במקום הנשיא (אחרי שיעל, יועצת הנשיא לרשתות חברתיות, אישרה שהם בערך באותו גובה) וכיוונתי את התאורה בהתאם בעזרת שני קינו פלו. לא השתגעתי עם התאורה מכיוון שרציתי להיות מוכן כמה שיותר מהר- הנשיא פרס היה בפגישה והיה עשוי לסיים אותה בכל רגע ואנחנו היינו צריכים להיות מוכנים לקראתו. הקינו פלו רחבים, כך שהאור היה נעים ומרוכך, מה שבהחלט השרה אוירה שהתאימה למסר שהועבר בוידאו.

אחרי שכיוונתי את המצלמה והמיקרופון, יכלתי להירגע. אבל אז עלה הקונפליקט הפנימי התמידי במצבים כאלה: שמתי לב שיש בחדר עוד שני פנסים. אם כך, אני יכול להקדיש עוד 10 דקות (שבודאות היו הופכים ל-20) כדי ליצור תאורה ממש יפה עם קצת תאורה אחורית לנשיא, תאורה נפרדת לרקע ועוד מיני תופינים… הפיתוי היה כבד מנשוא. עם זאת, בחרתי באופציה האחראית ולא נגעתי יותר באורות כדי להיות מוכן ודי.

IMG_0965

כשפרס סיים את הפגישה הוא נכנס, התיישב והיה מוכן מיידית. הוא הכיר את התרגולת היטב ועזר לי לשים את המקרופון ולבדוק את הסאונד שוב לפני שמצלמים (לא היה צורך ביותר משתי מילות הדרכה- הוא ידע בדיוק מה לעשות). מבלי להסס רגע הוא נתן מסר של שתי דקות- טייק אחד בביצוע מושלם. סיימנו, הורדנו את המיקרופון, תמונה עם נמרוד וקדימה לפגישה הבאה שלו. איזה מקצוען!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>