שאלות נפוצות

קנון או ניקון?
האם אפשר להתפרנס כצלם גיאוגרפי?
היכן הכי אהבת לטייל?
מהו המקום הכי מעניין בו ביקרת?
מהי עבודת חלומותיך?

קנון או ניקון?

זה לא באמת משנה- אני צלם. צלם טוב יכול ליצור תמונות מצויינות גם עם סמארטפון.

האם אפשר להתפרנס כצלם גיאוגרפי?

כן ולא. בשנים האחרונות, עם הגדלת תפוצתן של מצלמות דיגיטליות וסוכנויות סטוק ומיקרו סטוק באינטרנט, התפרנסות מתמונות נהייתה קשה הרבה יותר. למזלי, זהו העולם אליו נכנסתי מראש כצלם ולכן לא היה עליי להסתגל ולהתאים את עצמי למצב זה, כמו צלמים ותיקים ממני. האתר הזה הוא הדרך שלי להפיק את המירב מהמצב הזה: אני מנסה למקסם כל עבודה, בין אם היא בתשלום או שאני עושה אותה עבור עצמי- הלקוח משלם על התמונות או שאני משתמש בהן לסטוק (במידה ואני מצלם מטעם עצמי), אני כותב מאמרים, יוצר הרצאות ומוכר תמונות אמנות. כך אני ממקסם את כל מה שאני עושה.

היכן הכי אהבת לטייל?

מכל המקומות שביקרתי בעולם, יש לי את הזכרונות החמים ביותר מארגנטינה: האנשים, האוכל, הנופים, היין, הנשים… הכל היה מדהים. אני לא יודע אם זה אכן היה כ"כ פנטסטי כמו שאני זוכר את זה או שכ"כ נהניתי שאני זוכר הכל בצורה אידילית. בכל מקרה, אחזור לשם בהזדמנות הראשונה שתהיה לי!

מהו המקום הכי מעניין בו ביקרת?

וואו… שאלה קשה. לכל מקום יש קסם משלו. לפעמים אני חושב שדווקא ישראל היא המקום הכי מעניין בעולם. במקום כ"כ קטן יש מגוון כ"כ רחב של נופים, אנשים, דתות והסטוריה. עם זאת, אני חושב שהמקום בו נדהמתי ביותר מהחיים היה קובה. האנשים מקסימים, המוזיקה מטריפה והנופים יפים, אבל מעבר לזאת- המקום מרגיש כמו ניסוי סוציולוגי מטורף מרבית הזמן: אנשים תומכים בקסטרו ובמהפכה גם אם הם מאמללים אותם רוב הזמן, אחרים שונאים את שניהם על אף שבקובה יש את אחוז האנאלפביתים הנמוך בעולם וכל אחד זכאי לשירותי בריאות מלאים בחינם. היתרונות והחסרונות קיצוניים והכוחות שמושכים אל או נגד המערב קיצוניים לא פחות. עבורי, השהייה שם הייתה כמו נסיעה אחת, ממושכת ומטורפת ברכבת הרים…

מהי עבודת חלומותיך?

רשימת המקומות בהם אני רוצה לצלם רק מתארכת עם הזמן- ככל שאני רואה ולומד, כך אני שומע על עוד ועוד מקומות שהייתי רוצה לבקר בהם. עם זאת, אני כן שומר מקום מיוחד בליבי לשלוש "עבודות מהחלומות" שאני מתכנן להוציא לפועל, בין אם עבור לקוח או מטעם עצמי: לצלם ביערות הגשם של האמזונס הברזילאי, לצלם בפארק הלאומי העצום וורנגלר-סנט אליאס באלסקה ולצלם גורילות הרים בקונגו.