udig_150521_290

חמישה ימים של מידברן, חמש תובנות על האירוע והחיים

מאי 31, 2015
למי שעקב אחרי הפוסטים האלה בפייסבוק, זהו הפוסט האחרון והמסכם. לטובת אלה שלא הספיקו לקרוא- אחרי התובנה האחרונה צירפתי את אלה שכתב פרסמתי (בצירוף תמונה אחת שפייסבוק החליטו להוריד מפאת קדושת המקום). תובנה מספר 5: הילדים במדבר, והוריהם אחת הטענות של המשטרה, שבגינה עוכבה פתיחת האירוע ולא ניתן אישור לעלות על הקרקע, הייתה העירום הגלוי והימצאותם של . . .
udig_150421_224

דיווח מטקס יום הזיכרון האלטרנטיבי

אפריל 22, 2015
והרי בשורה מרעישה: למי שמת כבר לא אכפת. לא אכפת לו שמכבדים אותו או שמלגלגים עליו, לא אכפת לו אם חברים שלו התחתנו או ילדו ילדים. אפילו לא אכפת לו אם הוא נקבר בהר הרצל או מחולק לתלמידי רפואה שיחתכו אותו לחתיכות. אתם יודעים למי כן אכפת? למי שעדיין חי: למשפחה ולחברים שאהבו ורצו וקיוו ושהוא חסר להם. להם אכפת מאוד, אפילו. המסקנה המתבקשת, אם כך, היא . . .

השיעור היומי (או) איך היקום הזכיר לי את משמעות יום השואה

אפריל 15, 2015
אני לא סובל ימי זיכרון ממלכתיים מכל סוג, ולכן לא זכרתי שערב יום השואה היום. גם ככה זה יום שכולו קליפה חסרת משמעות בעיניי: בצורתו הממלכתית והממוסדת הוא עוסק רק בתחושת הקורבנות (ולפעמים גם בגבורה), אבל נטול כל התייחסות להווה או לעתיד שלנו. כשיש ניצולים רעבים ללחם שקמלים בדירות מרופטות, בעוד שמשלחות ח"כים עסוקות בלנסוע לאושויץ בשביל להוכיח . . .
udig_150221_278

הגולן והגליל העליון בלילה, בסופה

מרץ 2, 2015
רגע לפני שהחורף החליט להתחפף מפה, הוא עשה חזרה קטנה בצורת סופה שהייתה פחות קשה מקודמתה, אבל קרה הרבה יותר. סוף השבוע היה לפניי ומכיוון שכבר צילמתי את הסופה הקודמת בגליל ובגולן, החלטתי לצלם אל תוך הלילה (והבוקר) לשם . . .
udig_141103_1033

שביל ישראל, שבוע שני: הגליל התחתון ו"האחר הוא אני"

פברואר 17, 2015
שבוע ראשון חלף עבר ואיתו נשאר מאחור הגליל העליון. ההליכה ברגל גוררת איתה חוויות עם כל צעד. כל מבט וכל פסיעה מורגשים בגב, ברגליים, בכתפיים. יבלות מתחילות ועוברות, שפשופים ושריטות- כולם סיפורים קצרים וחוויות חולפות שקורים מדי יום ו . . .
udig_150109_545

מתל אביב לשוויץ בשעתיים. ברכב.

ינואר 22, 2015
בשנה שעברה לא היינו מוכנים כ"כ לסופה החמורה ביותר מזה 50 שנה (לטענת המומחים). ירושלים הייתה נצורה, צפת כוסתה בשלג ומכוניות ננטשו על כבישים שנסגרו ללא התראה. גם אני לא הייתי מוכן לסופה ולמראות שהיא הביאה איתה ובין עבודה למחוייבויות אחרות, לא הצלחתי להוציא את עצמי מהבית לשחק עם . . .
_MG_8352

שביל ישראל, שבוע ראשון: הגליל העליון למתחילים

נובמבר 15, 2014
הגליל העליון לא מרחם על ההולכים בו. פניו ההרריים מצולקים סלעים שאוהבים נעליים ועצים ששי שריטות, אך יש בו גם שפע וברכה היכן שלא פונים. על אף שעל כל יום במסלול אפשר לכתוב מגילה, נחל עמוד השאיר בי חותם בל ימחה. איכשהו, על אף שטיילתי בו בעבר, לא . . .
IMG_0960

לצלם את הנשיא פרס

דצמבר 28, 2012
לא מזמן הצטרפתי כמתנדב לארגון בשם יאלה- מנהיגים צעירים- לא עוד ארגון שלום ישראלי/פלסטיני, אלא תנועה יותר מציאותית ש(אני מאמין) עשויה להביא לשינוי אמיתי בסכסוך. מעבר לכך, עצם ההתנדבות נוסכת בי תקווה- מצרך נדיר בימי טרום הבחירות הנוכחיים. יאלה קיימו לאחרונה כנס בשייקר (אם אתם לא מכירים בהחלט שווה להכיר-קונספט מאוד מעניין) ובמסגרתו הנשיא פרס [...] . . .
udig_121215_082

ביקור בבית לחם. לא הגלילית, בפלסטין

דצמבר 18, 2012
לכל מקום יש דעות קדומות משלו. תמיד ובכל העולם. הרבה אנשים מאמינים, בכל ליבם, שכל הפלסטינים שונאים אותנו. כולם טרוריסטים, כולם רוצים להרוג אותנו. יופי. זה לא פוסט פוליטי ואפילו לא התכוונתי לדבר על פוליטיקה. עם זאת, אתמול השגריר שלנו באירלנד החליט לפרסם משהו עבור הגויים לכבוד חג המולד בעמוד הפייסבוק של השגרירות. הנוסח היה [...] . . .
udig_120928_001

צילומים במיין- שיעור בחשיפה

אוקטובר 7, 2012
ליווי בחדרו המסוגנן-עד-מאוד תמיד רציתי לבקר במיין. שמעתי כ"כ הרבה על החופים הפראיים שלה, על השלכת והיערות המרהיבים, ראיתי המון (המון!) תמונות של העלים המאדימים והמפרצים הסלעיים ורציתי כמה כאלה משלי. כך יצא שכאשר שכרו אותי לצלם בלוס אנג'לס החלטתי שזה צתירוץ מצויין לעשות טיול למיין אח"כ. ליווי, שותף לדירה לשעבר, חבר טוב ויוצר מרשים [...] . . .