רשימת הרצאות

udig_141031_952

מסע בשביל ישראל

משבר אישי שנגרם בעקבות המלחמה בעזה ב- 2014 הניע אותי לצאת למסע של חודשיים וחצי בשביל ישראל. השביל, שאורכו 1100 ק"מ, ידוע בהיותו אחד מהיפים והקשים מבין הטרקים הארוכים בעולם. אקח איתכם איתי לחוות את הארץ מחוץ לכותרות העיתונים וחיכוכי היומיום ולשמוע על המסע הנפשי והפיזי שעברתי מיאוש לתקווה חדשה. האנשים, האתרים הלאומיים, ההרים, הנחלים [...] . . .
הרצאה: מיומנו של צלם גיאורפי

מיומנו של צלם גיאורפי

אקח את הצופים לשעה וחצי של טיול על פני 5 מדינות, 4 יבשות והמוני סיפורים. ההרצאה תתמקד בתמונות שמייצגות בעיניי את המקומות בהם ביקרתי ובעזרת סיפורים, תמונות וקטעי וידאו, אחלוק את ההתרחשויות שהביאו אותו לרגעים המונצחים. ההרצאה היא שילוב מנצח של סיפורים ויזואלים מרתקים, אנקדוטות על צילום והעשרת עולמו של הצופה בידע גיאוגרפי. נקפוץ בין מקסיקו, רואנדה, מונגוליה, קליפורניה . . .
Le Grande Cochon

רואנדה: החידוש

רואנדה, הידועה בכינויה “ארץ 100 הגבעות", הוספדה בפי כל לפני 17 שנה לאחר רצח העם המהיר ביותר בתולדות ההסטוריה האנושית. כיום, רואנדה היא אחת המדינות המפותחות ביותר באפריקה והיא צועדת בצעדי ענק אל עתיד טוב יותר, של פיוס, חינוך וצמיחה. אקח את השומעים למסע אל ליבה השסוע של המדינה, מהעבר השחור אל ההווה האופטימי, זרוע התה והתקווה. נתוודע אל דמויות כמו . . .
הרצאה: על הצילום בחיינו

על הצילום בחיינו

בעידן המודרני, אנו מוקפים במסרים ויזואליים ללא הפסקה- יש הערכות שטוענות שאדם ממוצע רואה כ-2000 תמונות ומסרי פרסום ביום! האם אנחנו יודעים מהם המסרים הויזואלים הלא מודעים שמועברים לנו בכל תמונה ותמונה? כיצד פירסומאים וצלמים משתמשים בטכניקות מימי הרנסנס כדי לבצע מניפולציות בתודעה של המתבונן? האם אנחנו יכולים לנצל את הידע הזה לטובתנו כשאנחנו מחזיקים . . .
הרצאה: אל דסמבוקה, מקסיקו

אל דסמבוקה, מקסיקו

קרנה של מדינת סונורה שבצפון מקסיקו ירדה משמעותית בשנים האחרונות עקב המוניטין המפוקפקים שיצאו לה: הברחת סמים לארה"ב שמצפון, דילדול הדגה בים קורטז ממערב ומלחמת קרטלי סמים מהאכזריות שידע העולם ממזרח ודרום. כל אלה לא הרתיעו אותי מללכת ולגור שם, על מנת לפענח את סוד קיסמה. גרתי כחודשיים בכפר דייגים קטן במרכז המדינה, שהיה מעין מיקרוקוסמוס (בגרסת . . .
זריחה ברואנדה

צילום למטיילים

בעקבות המהפכה הדיגיטלית בעולם הצילום וההוזלה המשמעותית במחירי המצלמות, נהפך הצילום לחלק בלתי נפרד מעולמנו: כמעט ולא ניתן לדמיין טיול משפחתי או עם חברים ללא תיעוד צמוד של המצלמה. במשך ההרצאה אחלוק כמה כלים מקצועיים בהם עושים שימוש גדולי הצלמים ואתרגם אותם לכללים הפשוטים ליישום בשטח על ידי כל צלם- חובב או מקצועי. ההרצאה תתמקד במצבים השכיחים במהלך טיול תוך התחשבות באילוצים . . .